Nenechte si ujít unikátní konopnou konferenci Hemp & Industry!

Praha se brzy znovu stane centrem konopného světa, tentokrát však nepůjde o léčebné využití nebo vznik regulovaného trhu s psychoaktivním THC – přelomová mezinárodní konference Hemp & Industry se zaměří na pěstování konopí jako zemědělské plodiny a jeho průmyslové využití pro celou řadu inovačních aplikací.

Událost je organizována Českým konopným klastrem CzecHemp a slibuje zajímavé hosty a diskuze nad aktuálními tématy. Počet míst je omezený, proto neváhejte s registrací a rezervujte si 16. a 17. října ve vašich kalendářích!

Panelové diskuze a matchmaking

Mezinárodní konference Hemp & Industry proběhne v prostorách Ústavu zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI) na pražských Vinohradech. Akce je organizována v rámci evropského projektu HempClub s cílem rozvíjet potenciál konopí pomocí nových i tradičních technologií a podporovat udržitelnou bioekonomickou transformaci.

Vstup na konferenci je díky financování z projektu HempClub zdarma.

Konference bude v několika ohledech unikátní nejen na české, ale i evropské poměry. V pondělí 16. října proběhnou čtyři panelové diskuze, během kterých představí renomovaní odborníci v krátkých prezentacích svou práci. Následně budou debatovat o nejnovějších trendech v jednotlivých oblastech.

„Vybrali jsme čtyři nosná témata, která dnes považujeme za nejdůležitější,“ vysvětluje prezidentka CzecHemp Hana Gabrielová. „Budeme se věnovat roli konopí při mírnění klimatických změn a naplňování cílu v bioekonomice, konopnému semenu jako superpotravině a zdroji důležitých látek pro zdraví, produkci technického konopí pro materiálovou soběstačnost a využití rostliny pro technologické inovace.“

Sklizeň konopí.
Zdroj: hempoint.cz

Po konferenci je v plánu společná večeře. V úterý dopoledne pak proběhne B2B matchmaking. Ten nabídne všem účastníkům konference možnost osobního jednání o potenciálních společných obchodních či výzkumných projektech. 

Hvězdné obsazení

„Mezi prvními potvrzenými hosty máme konopářské legendy jako stavitele Stevea Allina z Irska, odborníka na dekarbonizaci Nando Knodela z Německa nebo experta na pěstování a zpracování Macieje Kowalskiho z Polska,“ představuje hvězdné řečníky manažer klastru Lukáš Hurt. „Nebudou samozřejmě chybět ani čeští přednášející jako třeba odborníci na konopné semeno Miloš Beran z VUPP nebo lékař Pavel Kubů. Lineup se postupně plní a můžeme všechny zájemce ujistit, že bude opravdu stát za to.“

Akce je organizována v rámci evropského projektu HempClub s cílem rozvíjet potenciál konopí pomocí nových i tradičních technologií.

Vstup na konferenci je díky financování z projektu HempClub zdarma! Registrace běží na této platformě. Zájemci se mohou registrovat jak na samotnou konferenci (celý den v pondělí a dopoledne v úterý v prostorách ÚZEI), tak na placenou networkingovou večeři. Počet míst je bohužel velmi omezený, proto s registrací v případě vážného zájmu rozhodně neváhejte! 

Více informací k programu budeme postupně přidávat jak na registrační stránku, tak na web klastru. K akci vznikla také tato LinkedIn událost.