Zveme vás na CB Expo 2023 v Dortmundu

Německý spolkový kabinet včera schválil návrh zákona o kontrolovaném užívání konopí a změně dalších předpisů. Vychází z dvoupilířového rámcového dokumentu a zavádí 1. pilíř pro soukromé a komunitní nekomerční pěstování konopí pro osobní potřebu dospělých osob – zjednodušeně řečeno: legalizuje držení, konzumaci a pěstování pro osobní potřebu a umožňuje pěstování ve společenských klubech. Veletrh a konference CB Expo, která se koná 15. až 16. září v Dortmundu souběžně s veletrhem InterTabac, zveřejňuje neprodleně po rozhodnutí vlády obsáhlý program mezinárodní konference.

Na hlavním pódiu proběhnou odborné panelové diskuse, které se zaměří na následující témata: legalizační snahy v Německu, Česku a zbytku Evropy, nizozemský „Weed Experiment“, provozní efektivitu a udržitelnost konopných společností, investice do konopí a možné synergie mezi tabákovým a konopným průmyslem.

Na dalších dvou stageích nazvaných Deep Dive Stage a Education Stage se v rámci následujících přednášek a debat ponoříte těchto témat:

  • Problematika CBD
  • Regulace
  • Výzkum
  • Léčba
  • Pěstování

O CB Expo x InterTabac

Po dvou veleúspěšných ročnících CB Expo, které proběhly ve švýcarském Curychu, se celá akce poprvé přesouvá do Německa díky navázání spolupráce mezi CB Expo a Messe Dortmund. Ve stejnou dobu se na stejném místě koná prestižní a velmi populární veletrh InterTabac. Tři dny výstav, konferencí a networkingu, které poprvé propojí úzce související odvětví tabáku, vapingu a konopí.

sál v Curychu
Pohled do plného sálu na CB Expo 2022.

Na akci bude viditelná i česká stopa – mediálními partnery jsou magazín Konopí a klastr CzecHemp a přímo na konferenci vystoupí i náš redaktor a ředitel společnosti Hemp Factory František Švejda a zakladatel a spolumajitel inovativní pěstírny léčebného konopí SensiQure Jiří Velechovský (oba členové CzecHemp).

Časový rozvrh

Čtvrtek 14. září – sobota 16. září: InterTabac & InterSupply

Pátek 15. září, 16:00 hod: Recepce CB Expo v Brauturm – networking, zábava, nápoje, jídlo a hudba

Sobota, 16. září, 10:00 – 18:00 hod: CB Expo a konference, po které následuje afterparty

Další informace

CB Expo > www.cb-expo.com
InterTabac > www.intertabac.com

Vstupenka na páteční raut a večeři, sobotní konferenci s jídlem a pitím zdarma po celý den a večerní afterparty stojí 290 Euro, samotná konference pak 190 Euro. Obě varianty zároveň opravňují ke vstupu na celý veletrh InterTabac.

Obsáhlou reportáž z loňské CB Expo v Curychu, kde vystupoval i náš manažer Lukáš Hurt, si můžete přečíšt zde.